joomla visitor

Pożyczki przez Internet
VIVUS
dobry wybór

Pierwsza pożyczka z 0%
Od 100zł do 2000zł
7 dni w tygodniu
Przelew nawet w 15 minut
Jasne warunki
Bez BIK i KRD

Filarum

Od 100 zł do 2500 zł
Pieniądze w 1 godzinę na koncie
Prosty formularz
Bez BIK i KRD
"Rzetelna firma"
Możliwość przedłużenia spłaty

Kredito 24

Minimum formalności
Od 100zł do 1800zł
Bez sprawdzania w BIK
Wysoka przyznawalność
Szybki przelew
Gotówka nawet w 15 minut

Pożyczki pozabankowe


Pożyczki pozabankowe (znane także jako chwilówki) to produkt finansowy skierowany głównie do osób, które z rozmaitych względów mogą nie posiadać wystarczającej zdolności kredytowej aby uzyskać pomoc finansową z banku. Dzięki takim kredytom każdy może liczyć na to, że w trudnej sytuacji będzie można otrzymać upragnione fundusze. Ponieważ instytucje pozabankowe podlegają nieco innym regulacjom prawnym niż banki mogą się kierować innymi wytycznymi przy udzielaniu ludziom pomocy finansowej. Dlatego też w odróżnieniu od banków w przypadku chwilówek nie przeprowadza się weryfikacji danych kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Krajowym Rejestrze Długów (KRD) i innych bazach danych. Dzięki temu również osoby zadłużone mogą ubiegać się o taką pomoc.

Niezmiernie ważny jest dla wielu osób także fakt, że aby uzyskać pożyczkę pozabankową nie trzeba przedkładać tylu zaświadczeń co w przypadku kredytu bankowego. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy mieć dowód osobisty, a w przypadku składania aplikacji przez Internet podaje się pesel i kilka innych danych. Dlatego też na otrzymanie pieniędzy mogą liczyć nie tylko osoby samo-zatrudnione, czy studenci, ale także emeryci, renciści, a nawet osoby bezrobotne. Ponadto dzięki temu, że pożyczkodawca nie musi analizować dziesiątek dokumentów decyzja o przyznaniu kredytu jest niemal automatyczna a w związku z tym można uzyskać pieniądze nawet tego samego dnia.

Tego rodzaju usługi finansowe miewały w przeszłości niezbyt pozytywną opinię z powodu domniemanych wysokich kosztów (lub wysokiego oprocentowania), które im podobno towarzyszą. Jednak należy zwrócić uwagę, że w przypadku kredytów bankowych często poza rocznym oprocentowaniem należy doliczyć także obowiązkowe ubezpieczenie, marżę i prowizję banku. Dlatego poza reklamowanym „niskim” oprocentowaniem często trzeba sporo do kosztu kredytu doliczyć. Natomiast w przypadku pozabankowych instytucji nie ma żadnych ukrytych kosztów, a suma spłat jest dokładnie opisana jeszcze przed zaciągnięciem tego zobowiązania.

Dlatego też wbrew powszechnym wierzeniom pożyczki pozabankowe nie muszą być droższe od bankowych. Szczególnie, że od początku 2008 roku (początek kryzysu światowego) zaczęło pojawiać się coraz więcej tego rodzaju instytucji, które coraz bardziej ze sobą konkurują o pozyskanie nowych klientów. Dzięki temu można uzyskać kwoty już od 100 złotych do nawet kilku, czy kilkunastu tysięcy a niektóre instytucje idą na rękę swoim klientom tak bardzo, że pozwalają im decydować o częstotliwości spłacania swojego zobowiązania co ma wpływ na wysokość odsetek. Dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.